Subscribe:

29 Temmuz 2012

Ana Haberler: Biraz Ordan Biraz Burdan


Merhabalar Uzaktan Al Haberi takipçileri:

Uzun bir aradır haber yazmadığımız için öncelikle böyle bir girişi uygun gördüm. Yazmadığımız zamanlarda pek bomba haber olduğunu söyleyemem klasik twitter selcaları, aşk dedikoduları, dizi haberleri, kpop programları falan... Magazin gündemi hep birbirini takip ediyor işte pek şaşıracak haber yok diyerek bu işe son verdiğimizi bildirmek istiyorum.
Desem de siz bana inanmadınız zaten, biz magazinden uzak kalabilir miyiz?

Yakınlarda olan önemli gelişmelerden başlayalım:  • 2PM üyelerinden Nichkhun 4-5 gün önce bir motosiklete çarpmış, çok az alkol tespit edilmesine rağmen yinede ehliyeti askıya alınmış. Ve Kore'nin anlam veremediğimiz ve asla anlayamayacağımız dışlama dönemi başlamış. Bir reklam kampanyasından posterleri kaldırılmış, MBC'de yayınlanan bir programdan onun kısımları kesilmiş gibi olabildiğince garip uygulamalar. Bunlar üzerine Nichkhun'da Twitter'dan üzgün olduğunu ve zamana ihtiyacı olduğunu yazmış.                                                         
  • Bu olaydan sonra Siwon'da Nichkhun'a destek twitleri yazdı. Hayranların ona bir şans daha vermesini ve destek olmasını istedi. Önemsiz bir destek gibi görünse de bu tür olaylardan sonra diğer idollerin destek olduğu pek görülmüyor. Onlarda bir şekilde düzene uyup sessiz kalıyorlar o yüzden Siwon'u desteği için tebrik etmek gerekir.

  • Kpop dünyasındaki bir önemli gelişme de T-ARA cephesinden geldi. Hatta tüm gün bu konuşuldu diyebiliriz. Üyelerden Hwayoung'un Japonya konserinde sahneye önce koltuk değnekleriyle daha sonra sandalyede oturarak şarkı söylemesinin ardından diğer üyeler onun numara yaptığını ima eden twitler atmışlar. Bunun üzerine söylentiler çıkınca şirket üyelerin twitter hesaplarının hacklendiğini söylemiş ve 30 Temmuz'da grupla ilgili önemli bir açıklama yapılacağı bildirilmiş. bundan sonrasını takip edip göreceğiz.
K-Drama alemindeki son haberler ise:


  • Super Junior'dan Donghae ve Yoon Seung Ah, "Ms Panda and Mr Hedgehog" isimli dizide birlikte oynayacaklar ve posterler çıktı.

  • Hana Kimi nam-ı diğer Yakışıklılar Cenneti'nin Kore versiyonu olan "To The Beautiful You" çekiliyor. Hatta önümüzde ki günlerde yayınlanmaya başlayacak. Her versiyonunu izlediğim için bunu kesin izlerim diyordum ama bir kaç ayrıntıyı fark edince kesinlikle izlemeliyim dedim. O ayrıntılara geçmeden önce başrollerden bahsedelim. Aslında dizi kadrosu tamamen kpopculardan oluşuyor desek yanlış söylemeyiz. Dizinin Suho'sunu Shinee'den Minho, Muziki'sini de F(X)'den Sulli oynayacak. Başlarda ki tepkim bu kız yapamaz olsa da çekimden fotoğraflar geldikçe daha olumlu bakmaya başladım. 
  • Neyse sizi daha fazla yorumlarımla boğmadan o küçük ayrıntılara geleyim.

O minicik postere ilk bakıldığında fark edilmiyorlar ama EXO-K ve EXO-M üyelerinden bazıları hatta bir çoğu öğrencilerdenmiş. Bu habere hem sevindim hem pek hoşlanmadım. Neden derseniz şimdi bunlar şirin şirin ortada dolanacaklar bir sürü kişi tanıyıp hayran olacak. Biz bize iyiydik yaa nereden çıktı dizi falan:/ O zaman şimdiden söyleyeyim en üst sağ taraftaki garip saçlı olan çocuğa hayran olmayın efenim, benim afdsadsf (Böyle de haber yazarı görülmedi) Bir de en ortadaki bir de en altta ortadaki bir de tamam sustum. Ama siz yine de başrollere bakın, yan rolleri boş verin yaa :)

Dizi ve Müzik dünyasından sonra bir de spor haberlerini verdik mi, ana haber statüsüne yerleşebilir. En son da hava durumu vereceğim merak etmeyin.

  • Bildiğiniz gibi dün Londra Olimpiyatlar'ının açılış gösterisi vardı ve bugün itibariyle başladı. Uzakdoğu haber blogu olduğumuza göre oraların sporcularından bahsedeceğiz. İlk önce iyi haberlerden başlayalım Güney Koreli görme engelli okçu Im Dong Hyun bir dünya rekoruna imza attı. 

  • Kötü habere gelecek olursak Güney Koreli yüzücü Park Tea Hwan 400 metre serbest stilde hayalı çıkış yaptığı için diskalifiye edilmiş. Haberin ayrıntıları buradan okuyabilirsiniz.
  • Son dakika gelişmesi: Park Tea Hwan diskalifiye kararına itiraz etmiş ve haklı görülerek diskalifiye geri alınmış. Yani hala ilk sırada:)
Son olarak hava durumuna gelecek olursak: (evet şaka yapmıyordum :D)
Kore'de yarın hava sıcaklığı  24 derece olacakmış. Az bulutlarla güne başlayan Seul halkını öğleden sonra hafif yağmur karşılayabilir.

Bizi izlemeye devam edin, görüşmek üzere sevgili takipçiler:)

3 yorum:

Oh Yoon Joo dedi ki...

Son ana kadar gönderen Kimbap diye düşünmüşken bir anda yıkıldım (: Neyse Hana Kimi için bütün hayalleirmin yıkıldığına diar bir post zaten yazmış bulunmaktayım malum Hana Kimi ilk izlediğimizde bu oyuncuların çoğu agucuk dönemindeydi ve bizim hayallerimizde oluşturduğumuz kadro bambaşkaydı. Ayrıca EXO size rağmen geniş kitleleri etkilemeye başladı bile :P Rahat bırakın ulağn kuzuları :D

Koreli okçuları yeniden tebrik ederken (Maşallah her olayıda post yazmışım birde tembelim diye dolanıyorum) bu arada Koreli yüzücünün diskalifiyesi geri alındı haberleri okumuştum ama son durum bu mudur???

TARA şaşırttı beni. Kendi gruplarında yaşanan bir durum yüzünden ikiye ayrılmaları ve gruba eklenmiş yeni iki ismin sonrasında bu haberlerin çıkması :S Bilemiyorum kızlar kendinize gelin hemen

Ellerinize sağlık canolar (:

Astrea dedi ki...

Enemm neden hayal kırıklığına uğradın la:D

Hana Kimi her halükarda izlenir yaa, sulli'ye bende başta olmaz dedim ama sankim olmuş gibi izleyince daha iyi anlayacağız tabi:)
Hem exo var her türlü izlenir yaa:)
Şimdi baktım tekrarda itiraz etmş yüzücü kabul edilmiş hemen düzelteyim saolasın :D

Adsız dedi ki...

Ahahahaha çok beğendim çoooook :D <3 Bu sanırım benim ilk yorumum (emin de değilim neyse :D) gecikme için özür diliyorum. Takipteydim ancak bir türlü yorum bırakamadım. Hayırlı olsunnnn! (Bir sene sonra hayırladığım için "yuh!" diyebilirsiniz unnilerim ^^") ve ben bu yazıya gerçekten bayıldım. :D Hava durumu bile var daha ne olsun! :D :D :D
Panda and Hedgehog baya sevdim ben bu diziyi. ;) To The Beautiful You'ya da şimdi bakacağım himmen. :D ^^ Bu arada böyle de haberci görülmedi cidden, sahiplenmiş, benim demiş, cık cık cık cıks :D :D :D Destekliyorum unni, sonuna kadar arkandayım, oppana karşı hep böyle sağlam dur, objektiflik de bi yere kadar aaa :D :D
Bir de şu cümleye koptum -> 2PM üyesi motorsiklete çarptı. Ağaca diye alışmışım, motoru görünce bir şaşırdım. :D Ağaç mı yoktu çucuğuuum niye motorcuya çarpıp kariyeri çizdin he? :P Siwon <3<3 Aferin kuzu sana, zaten severdim daha bir sevdim. ^-^ Ve Kore'nin bu dışlama politikasını ben de anlamıyorum, ne saçma şeydir hıh -_-
T-Ara kendine gel, bizi üzme... :/
Okçu cidden çok şaşırtıcı, gözü görmeden atmak büyük bir şey, en büyük tebriği o hak ediyor. Yüzücü yeniden yarışmış ve 2. olmuş diye biliyordum ben de, üzücü ama ya. :/ Demek 1.ciliği yeniden verildi, ben bir daha son duruma bakayım. :))
Ve hava durumu! :D:D:D:D Ahahahah süpersin unni :D !!! ^______^
Yeni yazıları da bekliyorum merakla, istekle, şevkle, 4 8 12 gözle. :D Görüşmek üzere ^^

Yorum Gönder